تاثیرات کفش طبی بر روی آرتروز پا

تاثیرات کفش طبی بر روی آرتروز پا

یکی از راه های کنترل بیماری آرتروز زانو استفاده از کفش طبی میباشد که با استفاده از کفش طبی مناسب میتوان فشاری که بدن بر روی مفصل زانو می آورد و در حال راه رفتن باعث پیشرفت ساییدگی زانو میشود را کنترل کرد و درد ناشی از ساییدگی را کمتر می کند .آرتروز پا باعث می شود که پا حالت بد فرمی به خود بگیرد مانند حالت قوز شصت پا , که سعی کنید با انتخاب کفش مناسب از بروز این بد فرمی ها جلوگیری کنید .

چرا باید از قوز بند استفاده کنیم ؟

چرا باید از قوز بند استفاده کنیم ؟

به مرور زمان به دلیل نشستن غیر استاندارد مشکلاتی برای ستون فقرات کمر به وجود می آید که باعث ایجاد قوز (کیفوز) و برآمدگی در پشت به مرور زمان میشود که این مشکل از دوران کودکی سرمنشاء میگیرد .قوز پشت باعث می شود که مهره ها و عضلات پشت کمر ضعیف گردد و به مرور زمان باعث کاهش حجم قفسه سینه می گردد و حجم ریه را کاهش می دهد در نتیجه فشار بر روی سیستم قلب بدن فرد افزایش می یابد و در دوران کهولت سن باعث درد میشود .

درد شانه

درد شانه

درد شانه دردی است که در اطراف شانه ایجاد می شود. درد شانه ممکن است از خود مفصل یا از هر یک از عضلات، رباط ها و یا تاندون ها سرچشمه بگیرد. درد شانه معمولا با فعالیت و یا حرکات دست یا شانه بدتر می شود. برخی بیماری ها و مشکلات مرتبط با قفسه سینه یا شکم، مانند بیماری قلبی و یا بیماریهای کیسه صفرا، ممکن است موجب درد شانه شود. درد ارجاعی شانه دردی است که با حرکت شانه تغییر نکرده و بدتر نمی شود.

اصول رژیم درمانی

اصول رژیم درمانی

انواع مختلفی از رژیم های غذایی با عناوین گوناگون وجود دارند. اغلب، رژیم های غذایی بر اساس یک منطقه یا فرهنگ خاص نام گذاری می شوند که با مصرف غذاهای رایج در آن منطقه یا فرهنگ می توان خطر ابتلا به برخی از بیماری ها را کاهش داد. به عنوان مثال رژیم مدیترانه ای و رژیم اسکیمو این رژیم های غذایی سطح کلسترول خون را پایین آورده و خطر سکته قلبی را کاهش می دهند.

فیزیوتراپی

فیزیوتراپی

فیزیوتراپی با استفاده از درمان های دستی، برنامه های ورزشی و تکنیک های برق برای درمان بیمارهای عضلانی ( مانند التهاب مفاصل، آسیب های ورزشی و یا کمر درد )، مشکلات عصبی ( مانند سکته مغزی و آسیب های نخاعی ) و مشکلات قلبی-ریوی ( مانند آسم، برونشیت مزمن) کاربرد دارد

درد شکمی

درد شکمی

اغلب محل درد شکمی می تواند راهنمای مهمی برای علت درد باشد مانند جمع شدن گاز در شکم-کشش عضلات-درد شکمی غیر منتظره-التهاب آپاندیس-بیماری های التهاب روده ای-مسمومیت با سرب

خستگی

خستگی

تقریبا هر کسی با خستگی بیش از حد یا کار زیاد مواجه بوده است. چنین خستگی های موقتی و معمولا علل مشخصی دارند و بهبود می یابد ولی خستگی مزمن برای مدت طولانی به طول می انجامد و عمیق تر است ودر واقع حالت ثابتی از خستگی است که در طول زمان پیشرفت می کند و انرژی و ظرفیت ذهنی را کاهش می دهد.

درد مچ پا

درد مچ پا

مچ پا خود یک شبکه پیچیده از استخوان ها، رباط ها، تاندون ها(انتهای عضلات) و عضلات است. به گونه ای که وزن بدن را تحمل کند، مچ پا می تواند در معرض ابتلا به آسیب و درد باشد. درد مچ پا ممکن است در داخل و یا خارج از مچ پا و یا در طول تاندون آشیل، (که استخوان پاشنه را به عضلات ساق پا متصل می کند)، احساس شود

تنگی نفس

تنگی نفس

در بیشتر موارد تنگی نفس ناشی از مشکلات قلبی و ریوی هستند.در صورت ایجاد مشکل در فرآیند حمل اکسیژن بین قلب و ریه تظاهرات آن بصورت تنگی نفس در فرد بروز می‏نماید.